Zjazd hufca ZHP

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Była harcerka GOŚĆ 27-11-07 22:45

Ha, ha! Harcerze "wysiudali" swojego szefa! Szkoda, ze tak pozno! Nowym komendantem zostal p. Sobczak (gratulacje!). Z informacji ze stronki zhp wnioskuje ze zmienil sie tylko "fotel" glownodowodzacego... A i tak pewno rzadzi tym wszyskim (po cichu) ta sama osoba od kilku lat? "Szara eminecjo" hufca - rowniez gratulacje!!! Niech bedzie to harcerstwo a nie "blumowka"!

Odpowiedz Cytuj
Adam GOŚĆ 01-12-07 14:01

Nie "wysiudali" tylko w wyniku wyborów przegrał z innym kandydatem. Demokratycznie! Mało się o tym mówi, nie wiele osób wie ale w październiku sam zrezygnował z tej funkcji. Do zjazdu był pełniący obowiązki komendanta hufca. Co nim kierowało? Pytanie do dh. Bluma. Próba "obejścia" statutu? "Nosił wilk razy kila, ponieśli i wilka"... Jak dobrze pamiętam to przysłowie... Nie ma co ubolewać. To już było przegięcie. Nie ważne nawet kto rządzi - nowy komendant, czy jakiś wyimaginowany "druh" zza biurka... Ważne aby działo się dobrze dla dzieciaków! Tego życzę nowej (starej) komendzie.

Odpowiedz Cytuj
Aga GOŚĆ 05-12-07 22:59

Adam, mały myk... Proponuję uściślić wypowiedź: "do zjazdu BYŁA pełniąca obowiązki komendanta". Reszta OK. Już nie jestem członkiem ZHP ale nadal mnie to interesuje i bardzo często zaglądam na tą stronę... Admin nie próżnuje...Z innej beczki: syn harcerz, może teraz będzie nas stać na obóz w Jarosławcu?

Odpowiedz Cytuj
Gosc GOŚĆ 05-12-07 23:05

Najwieksza afera w slawnie! blum juz nie jest komendantem. co mnie to obchodzi?!

Odpowiedz Cytuj
111 GOŚĆ 19-01-08 14:05

Wszyscy oplówają P.Bluma ale zobaczcie też to wszystko co dzięki niemu mamy ,tego czego nie mają inne hufce.To on z łąki zrobił to co obecnie nazywamy Blumówką .Wiele osób po częsci ma rację nazywajac go tak czy inaczej. Ja osobiście dzięki Niemu nauczyłem się bardzo wiele .Bo naprawdę trzeba mieć wielkie serce aby podać rekę człowiekowi który go oplówa w potrzebie. Może i wy kiedyś spotkacie na swojej drodze takiego Bluma.

Odpowiedz Cytuj
Anonimowo... GOŚĆ 10-07-08 21:21

Autor: n/a 01-19-2008 1:05 Wszyscy oplówają P.Bluma ale zobaczcie też to wszystko co dzięki niemu mamy ,tego czego nie mają inne hufce.To on z łąki zrobił to co obecnie nazywamy Blumówką .Wiele osób po częsci ma rację nazywajac go tak czy inaczej. Ja osobiście dzięki Niemu nauczyłem się bardzo wiele .Bo naprawdę trzeba mieć wielkie serce aby podać rekę człowiekowi który go oplówa w potrzebie. Może i wy kiedyś spotkacie na swojej drodze takiego Bluma.
Bardzo przepraszam! (Przepraszam również za "odgrzewanie" tematu, przypadkowo tu zajrzałam). Nie użyłabym sformułowania "oplówanie" bo to sugeruje coś podobnego do wpisów typu "wysiudali" (a jak wiemy, było inaczej)! Nie jestem już związana od lat z harcerstwem (właśnie, dlaczego?!) ale ten temat nadal jest mi bliski bo to ja i wielu, wielu innych instruktorów (a nawet i nie) ciężko pracowało aby ten ośrodek był taki jaki jest obecnie! To nie wyłączna zasługa p. Bluma (dla mnie już nie Druha Pawła!). Harcestwo to idea a nie przypisywanie sobie wszelkich zasług  i obwieszanie się medalami: sybirak, powstaniec... Co jeszcze?!). Ciągle mówi się o ośrodku w Jarosławcu (łakomy kąsek), a gdzie podziały się typowe imprezy harcerskie? Po zmianie komendanta zaczęło się coś dziać... Nigdy jeszcze moje dziecko nie pojechało nad morze na trzy dni z pełnym wyżywieniem i zakwaterowaniem za 5 zł!!! Wcześniej to było ale za 15-25 zł dziennie. Nie chcę chwalić nowego "szefa" bo nie bardzo znam ale syn chętnie chodzi na zbiórki do Domu Harcerza i cieszy się tym, tak samo jak ja kiedyś... Mimo moich osobistych uprzedzeń jestem dumna z tego, że chce tam być i nikt już nie krzyczy, nie wypytuje i nie ocenia! Naszemu sławieńskiemu harcerstwu życzę wszelkiej pomyślności a autorowi mojego cytatu: oby zawsze Pan spotykał tak dobrych ludzi...

Odpowiedz Cytuj


Wróć do tematów

Adres tej witryny: https://slawno.istrefa.com

istrefa gmina Sławno | istrefa powiat sławieński | istrefa zachodniopomorskie | istrefa Polska

Sławno - miasto, gmina miejska, powiat sławieński, województwo zachodniopomorskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 76-100


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem